A GDYBY TAK WYRUSZYĆ W PODRÓŻ DOOKOŁA ŚWIATA..?- KSIĄŻKA „PIRANIA NA KOLACJĘ”

Wybierz się w podróż dookoła świata w wakacje z książką „Pirania na kolację”!

Z reguły reklamy na Facebooku nas denerwują, ale okazuję się, że mogą zaproponować nam coś bardzo wartościowego. „Pirania na kolację” wyświetliła SONY DSCmi się w takiej reklamie mimochodem i gdy tylko ją zobaczyłam wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Nic nie wiedziałam o tej książce, więc chciałam sprawdzić jej recenzje na lubimyczytać.pl, ale tam… zupełnie nic nie było. To jeszcze bardziej mnie zaintrygowało, stwierdziłam: „Będę pierwsza”. ;)

SONY DSCNigdy wcześniej nie czytałam książek podróżniczych. „Pirania na kolację” była znakomitą odskocznią od młodzieżówek i obyczajówek.

O czym jest książka?

Okazuję się, że stanie w korku wyzwala w ludziach chęci zmiany swojego życia. Właśnie podczas drogi do pracy Magda i Tomek zdecydowali, że wybiorą się w podróż życia. Przygotowania trwały rok, bohaterowie wzięli nawet szybki ślub. Zaczęli od Nowego Yorku, zwiedzili Meksyk, Kolumbię, Boliwię, Polinezję Francuską, Fidżi,SONY DSC Sydney, Tajlandię, Chiny i wiele innych; ostatnim przystankiem były Himalaje. Podróżowali wszelkimi środkami transportu: samochodem, busami, rowerami, jachtostopem przepłynęli Ocean Spokojny. Poznali wiele ciekawych ludzi, wiele kultur. Próbowali niejadalnych w oczach Europejczyka potraw. Pieszymi wędrówkami, trudnymi warunkami katowali swoje organizmy. Bywało niebezpiecznie…Twierdzą jednak, że dla takich krajobrazów było warto! Nie chcę zdradzać Wam zbyt wiele na temat tego, co bohaterowie przeżyli, bo uważam, że sami musicie to przeczytać. Tak, musicie!

Co mi się bardzo podobało, a co trochę mniej?

Napisanie książki Magda Bogusz zaplanowała już w czasie podróży. Wydarzenia przedstawia głównie ze swojej perspektywy, jest to zatem coś w rodzaju pamiętnika. Język jest bardzo prosty, przyjemny. Autorka według mnie ma pisarski talent, potrafi rozbawić czytelnika, ale także sprowokować do głębszych rozważań. Jest bardzo szczera i autentyczna. Traktuje czytelnika na równi

„Pirania na kolację” mnie pochłonęła. Główną zaletą reportaży podróżniczych jest wiedza, jaką dzięki nim zdobywamy. Wiele się nauczyłam, poznałam nawyki ludzi innych kontynentów, wiele wspaniałych zabytków. To o wiele lepsza forma nauki niż lekcje geografii w szkole. Przygody SONY DSCbohaterów napawają optymizmem. Byłam strasznie nakręcona, miałam dużo więcej chęci do działania. 

Autorka potrafi sprawić, że czytelnik czuje się, jakby tam był i przeżywał naprawdę to, co czytał. Znajdziemy tu też wiele emocji, wiele wzruszeń. Jest to według mnie bardzo fajny zabieg, bo inaczej byłby to tylko i wyłącznie taki suchy, podróżniczy reportaż, a ta książka jest czymś o wiele więcej. Jest to opowieść młodej dziewczyny, która poznaje świat, mocno wierzy w jego dobro. 

Okładka mnie bardzo zaintrygowała. Byłam bardzo ciekawa, kim jest przedstawiona na niej kobieta. 

SONY DSCZnakomitym dodatkiem są piękne, czasem zapierające dech w piersiach zdjęcia. Mam jednak małe zastrzeżenie. Fotografie są ułożone w grupach, podzielone na części. Lepiej byłoby, gdyby znajdowały się przy miejscach, które przedstawiają. Gdy o czymś czytałam, musiałam wracać się i szukać odpowiedniego zdjęcia. To główny minus. 

Zdecydowanie najbardziej spodobała mi się Ameryka Południowa. Przy Azji akcja stała się trochę chaotyczna. Mam wrażenie, że autorka starała się zbyt wiele wydarzeń zmieścić w jak najmniejszym przedziale tekstu. Bardzo się wtedy pogubiłam. Na szczęście ten chaos trwał krótko. 

Musicie przeczytać tę książkę, aby poszerzyć swoje horyzonty, dowiedzieć się czegoś o świecie, o podróżowaniu. 

W trakcie podróży bohaterowie prowadzili bloga, na którego serdecznie zapraszam 
http://www.z2strony.pl/
. To fajne uzupełnienie książki. Znajdziecie tam jeszcze więcej zdjęć. 

Jak wygląda życie Magdy i Tomka, po tak długiej podróży?

Zostali rodzicami, czego ogromnie gratuluję. Planują podróżować dalej, ale na razie pochłaniają ich przyziemne obowiązki, rodzicielstwo. 

Zachęciłam Was do czytania?

Ten wpis został opublikowany w kategorii Książki i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>