AMBITNE, PRAWDZIWE TEKSTY -SZATAQS, KORTEZ, SKUBAS, DAWID PODSIADŁO, GRUBSON, ED SHEERAN

Jedną z rzeczy, których poszukuję w muzyce są ambitne teksty z przesłaniem. Wywołują we mnie dużo emocji, trafiają do wnętrza i niejednokrotnie coś we mnie zmieniają. Takie utwory stają się sposobem przekazu wartości, brutalnej prawdy o dzisiejszych czasach. O ambitne teksty niestety trudno, bo wbrew pozorom ich napisanie i trafienie do słuchacza nie jest łatwe. Mało osób zwraca uwagę na teksty, szczególnie anglojęzyczne. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, że piosenka, którą nucimy po angielsku ma tak naprawdę wulgarną tematykę.

O ambitnych i prawdziwych tekściarzach jest dzisiejszy post ;)

Na początek SzataQS. Możecie kojarzyć ich jako zwycięzców Must Be The Music. Uwielbiam ich teksty, szczególnie piosenki „Teraz”.

„Są tylko dwa dni w roku, w które cokolwiek zrobić nie da się
To wczoraj i jutro – gdyż obaj istnieją w umyśle
By tworzyć historię musisz natychmiast zatrzymać się
Bo teraz i tu to tak naprawdę jedyne co jest”„Nie potrzeba” to mega pozytywny tekst. Dobór słów jest idealny, mistrzowski.Kortez jest absolutnym debiutantem i moim nowym odkryciem. Jego pierwsza płyta dostępna będzie od 25 września. Charakteryzuje się przede wszystkim wrażliwością, melancholią. Takiego artysty brakuje na polskim rynku. Ten głos jest tak głęboki. Mam nadzieję, że ludzie o nim usłyszą! Będę go promować, bo zasługuje na rozgłos. Mnie ogromnie wzrusza…

Skubas

Tekst tej piosenki Dawida Podsiadło zawsze rozwala mnie emocjonalnie.Grubson to mistrz prawdziwych tekstów o dzisiejszych czasach.Zagraniczny element- Ed Sheeran. Dla mnie nie ma prawdziwszego artysty.Jak postrzegacie takie prawdziwe teksty? Zwracacie na nie uwagę?

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARTYŚCI i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „AMBITNE, PRAWDZIWE TEKSTY -SZATAQS, KORTEZ, SKUBAS, DAWID PODSIADŁO, GRUBSON, ED SHEERAN

  1. ~Zuza pisze:

    Skubas ma bardzo dobre utwory. Cenię jego muzykę. Dawid też świetnie wypada, biorąc pod uwagę jego młody wiek. Najbardziej podoba mi się od niego kawałek „Nieznajomy”.

    Zapraszam na nową recenzję na http://the-rockferry.blog.onet.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>