CZWARTEK Z… FILMEM, KSIĄŻKĄ

Święta Wielkanocne już coraz bliżej. Pracujecie jeszcze czy macie już wolne? Bez względu na to, dla każdego jest to czas sprzątania, przygotowywania potraw. Nie zapominajmy jednak o chwilach odpoczynku, które warto spędzić z dobrą książką lub filmem.

FILM/KSIĄŻKA

Koniecznie musicie obejrzeć „Złodziejkę książek” ( najpierw wypadałoby jednak przeczytać książkę Markusa Zusaka, na podstawie której powstał ten film pod takim samym tytułem). Główną bohaterką jest Liesel Meminger. Po śmierci brata trafia  do przybranej rodziny. Liesel żyje w trudnych czasach II wojny światowej, w których rozsądniejsza wydawałaby się kradzież jedzenia,ale widocznie nie dla naszej bohaterki. Ona wybrała bowiem książki, dzięki którym odkrywa magię słów. Życie Liesel bardzo zmienia się, gdy razem z przybranymi rodzicami  zaczyna ukrywać Żyda…Odwaga, miłość, przyjaźń, śmierć(która jest narratorem książki)- tymi słowami można opisać tę lekturę. Fantastyczna, a także  niezapomniana. Jeśli chodzi o film moje odczucia są podobne.Bardzo się cieszę, że w żaden sposób nie popsuli książki.Co prawda kilka wątków zostało pominiętych, ale reżyser zrekompensował to świetną muzyką i doborem aktorów. Gwarantuję, że nie będziecie żałować czasu spędzonego przy „Złodziejce książek”( bez względu na to czy będzie to film, czy książka).Myślę także, że da ona Wam dużo do myślenia, zmieni pogląd na pewne sprawy. Z pewnością nie będziecie już tacy sami. Postawa Liesel nauczyła mnie wielu rzeczy. Niektóre zdania autora szczególnie mnie poruszyły. Oto jeden z takich fragmentów: „Nigdy nic nie wiadomo. Nie wiemy, co myślą nasi wrogowie i jak będą próbowali nas przechytrzyć.”Moim ulubionym bohaterem już od pierwszych scen stał się Rudy. To rezolutny chłopiec z wielkimi marzeniami, a także wierny przyjaciel Liesel, o której miłość i pocałunek walczy do samego końca.(Sami sprawdźcie, czy mu się uda.) Zakończenie strasznie mnie zaskoczyło, wzruszyło. Nie spodziewałam się, że będę aż tak płakać. Szczerze polecam!

Dosyć dużo się rozpisałam, ale książki są jedną z moich pasji. Nie wyobrażam sobie dnia bez przeczytania choćby jednej strony. Aby poszerzyć treści bloga co pewien czas będę zamieszczać napisane przeze mnie recenzje książek, a także filmów. Mam nadzieję, że przekażę Wam moją miłość do książek. Znacie jakieś fajne, godne polecenia lektury? Piszcie!  :-D

Ten wpis został opublikowany w kategorii Filmy, Książki i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>